Dzień Bezpiecznego Internetu z tarnowskimi policjantami

Dzień Bezpiecznego Internetu z tarnowskimi policjantami

Dzielnicowi z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum przybliżyli uczniom Szkoły Podstawowej w Tarnowcu najważniejsze kwestie związane z bezpiecznym „serfowaniem” w sieci.

W 2020 rokuDzień Bezpiecznego Internetu był obchodzony 11 lutego pod hasłem „Działajmy Razem”. Podczas obchodów DBI chcemy podkreślić to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Chcemy również zwrócić szczególną uwagę na potencjał sieci, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

Tarnowska Policja jak co roku włącza się do działań w ramach akcji organizowanych przez placówki oświatowe na terenie miasta i powiatu tarnowskiego.

Tym razem dzielnicowi asp. Piotr Olearczyk oraz asp. Dominik Burak przeprowadzili prelekcję dla uczniów Szkoły Podstawowej w Tarnowcu w ramach realizowanego projektu „Zagrożenie w sieci, profilaktyka – reagowanie”. Projekt skierowany jest do szkół podstawowych z terenu miasta i powiatu tarnowskiego. Prowadzone działania obejmują trzy płaszczyzny dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Policjanci w czasie spotkań rozmawiają na temat zagrożeń jakie niesie ze sobą korzystanie z Internetu, jak również mówią na temat obowiązujących w tym obszarze systemie prawnym, procedur postępowania w przypadku ujawnienia w placówce oświatowej zjawiska „cyberprzemocy”, sposobów zabezpieczenia „dowodów” związanych z przestępstwami komputerowymi.