Bezpiecznie na drogach Tarnowa i regionu

Bezpiecznie na drogach Tarnowa i regionu

Ostatni tydzień w Tarnowie i regionie to jeden wypadek, w którym tylko jedna osoba odniosła obrażenia. W statystyki tarnowskiej drogówki wpisało się 19 kolizji i aż 27 nietrzeźwych kierowców.

Bardzo bezpiecznie na drogach Tarnowa i regionu tarnowskiego. W 20 zarejestrowanych zdarzeniach drogowych tylko w jednym przypadku mówimy o wypadku drogowym. W czwartek 26 lipca, w Więckowicach, 65-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego na łuku drogi nie zapanował nad swoim bmw i uderzył w jadący w przeciwny kierunku samochód ciężarowy ciągnący przyczepę. W zderzeniu tym ucierpiał pasażer beemki, który ze złamaną nogą trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierowca osobówki odpowie przed tarnowskim sądem, za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Pozostałe zdarzenia to kolizje. Dwie z nim miały miejsce w środę w Tarnowie w godzinach szczytu komunikacyjnego. Pierwsza na al. Jana Pawła II. Kierująca samochodem skoda, 59-letnia mieszkanka Tarnowa najechała na tył poprzedzającego pojazdu ford, który następnie uderzył w nissana. W tym przypadku nikomu nic się nie stało. Uszkodzone zostały jedynie pojazdy, a sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Druga kolizja miała miejsce na skrzyżowaniu ulic Szujskiego i Szkotnik. Kierowca passata, mieszkaniec powiatu tarnowskiego nie zastosował się do znaków drogowych zakazu i wymusił pierwszeństwo przejazdu przed citroenem. Również w tym przypadku nie ucierpiały osoby, jedynie samochody. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i w tym przypadku kierowca został ukarany mandatem karnym.

W ubiegłym tygodniu tarnowska drogówka zarejestrowała jeden wypadek drogowy, w którym jedna osoba odniosła obrażenia. Odnotowano 19 kolizji, udaremniono dalszej jazdy 27 nietrzeźwych kierowcom, a 6 kierowców utraciło uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych.