Bezpieczna droga do szkoły z mrówką

Bezpieczna droga do szkoły z mrówką

Policjanci tarnowskiej komendy wraz z sympatyczną maskotką mrówki uczą pierwszoklasistów jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Cykl spotkań w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły z mrówkami” ma uświadomić dzieci o zagrożeniach jakie wynikają z bycia niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego.

Od początku września br. policjanci oraz maskotka mrówki rozpoczęli cykliczne spotkania z pierwszoklasistami z Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego. Ich celem jest przybliżenie najmłodszym użytkownikom dróg zasad prawidłowego zachowania w czasie drogi do i ze szkoły. W tym roku Wydział Prewencji oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie wspólnie z przedstawicielami firmy „Sufigs-Mrówka” zainicjowali akcję „Bezpieczna droga do szkoły z mrówkami”. W cyklu tych spotkań prowadzone są prelekcje oraz pokazywane prawidłowe zachowanie na drodze. W sposób teoretyczny oraz praktyczny dzieci klas pierwszych szkół podstawowych poznają podstawowe przepisy ruchu drogowego dla pieszych i rowerzystów. Uczą się bezpiecznie korzystać z dróg, a przede wszystkim przejść dla pieszych. W tym pomaga olbrzymia maskotka mrówki, która rozdaje kamizelki odblaskowe, odblaski na rękę oraz odblaskowe breloki do przypięcia na plecaku szkolnym. Tak ubrani uczniowie wspólnie z policjantami oraz maskotką mrówką udają się w rejon przejść dla pieszych. Tutaj dzieci poznają w sposób praktyczny właściwe zachowanie podczas przechodzenia na drugą stronę drogi.

W czasie tych spotkań, w formie zabawy, dzieci są uwrażliwiane na zagrożenia wynikające z bycia niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego. Dodatkowo dzięki rozdanym elementom odblaskowym pierwszoklasiści staną się lepiej widoczni dla kierowców w nadchodzącym okresie jesienno-zimowym.