Andrzejkowy weekend na drogach garnizonu tarnowskiego

Andrzejkowy weekend na drogach garnizonu tarnowskiego

W miniony weekend dali o sobie znać nietrzeźwi kierowcy. Tylko w sobotę i niedzielę tarnowscy policjanci zatrzymali 8 nieodpowiedzialnych szoferów, z których rekordzista miał niemal 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Andrzejkowa zabawa nie wszystkim wyszła na dobre. Wielu nieodpowiedzialnych kierowców postanowiło wsiąść za kierownicę swoich samochodów po spożyciu alkoholu. W Tarnowie i powiecie policjanci zatrzymali w sumie ośmiu takich kierowców. Rekordzista tego weekendu to 31-letni mieszkaniec powiatu, który w wydmuchiwanym powietrzy miał niemal 1,7 promila alkoholu i poruszał się w Tarnowie ulica Tuchowską.

Policyjne statystyki nie odnotowały wypadków drogowych, a zarejestrowanych jedynie 10 kolizji świadczy o spokojnych okresie na drogach.

Ponownie apelujemy o zwiększenie czujności na drogach. Wcześnie zapadający zmierzch powoduje pogorszenie widoczności, a do tego prędkość może powodować niebezpieczne sytuacje. W tym okresie to również aktualny apel do pieszych o używanie odblasków.