Aktualności

 • Ostatni weekend na drogach Tarnowa i regionu
  2018-03-19
  Ostatni weekend to jeden śmiertelny wypadek, piętnastu nietrzeźwych oraz czterdzieści trzy kolizje. Dodatkowo pięciu kierowców straciło prawo jazdy w tym jeden za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.
  Ostatni tydzień na drogach regionu to dwa wypadki drogowe, a jeden z nich...
  więcej
 • Jedno spojrzenie w komórkę
  2018-03-19
  Ile czasu zajmuje kierowcy spojrzenie na dzwoniący telefon komórkowy/smartfon? Jedną, dwie, trzy sekundy? A co w tym czasie dzieje się na drodze? Po zastanowieniu się nad tymi pytaniami można dojść do wniosku, że zakaz używania telefonów komórkowych w trakcie jazdy naprawdę ma sens. Co prawda...
  więcej
 • Trudne warunki na drogach. Policja apeluje o ostrożność
  2018-03-19
  Meteorolodzy wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia dla jedenastu województw. Policja apeluje do kierowców o szczególnie ostrożną jazdę. Na wielu trasach w kraju może występować gołoledź, może padać śnieg z deszczem lub marznący deszcz. Jazdę kierowcom miejscami może utrudniać także mgła.
  Złe...
  więcej
 • Zapraszamy w sobotę do Gemini Park na event „Bezpieczny Senior” z policjantami
  2018-03-19
  Już w najbliższą sobotę 24 marca od godz. 14.00, w Centrum Handlowo-Rozrywkowe GEMINI PARK w Tarnowie rozpocznie się event promujący bezpieczeństwo seniorów. Zapraszamy osoby starsze oraz dzieci do udziału w imprezie zorganizowanej przez Komendę Miejską Policji w Tarnowie i Gemini Park.
   W...
  więcej
 • Marzec - miesiącem „spoKREWnienionych służbą”
  2018-03-14
  Już w najbliższy piątek 23.03.2018 zapraszamy na kolejną akcję zbiórki krwi w oddziałach terenowych RCKIK w Tarnowie przy ul. Lwowskiej 178a oraz ul. Szpitalnej 13 ("Nowy" i "Stary" Szpital) w godz. 7:30 - 11:30.
  2 marca 2018 roku na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie została...
  więcej
 • Granaty z czasów II wojny przyczyną ewakuacji mieszkańców ulicy Orkana w Tarnowie
  2018-03-18
  Trzy granaty typu F1 z czasów II wojny światowej powodem ewakuacji 16 osób z siedmiu gospodarstw domowych z ulicy Orkana w Tarnowie.
  W sobotnie popołudnie 17.03.2018 roku mieszkaniec Tarnowa podczas prac budowlanych na terenie swojej posesji wykopał trzy skorupy granatów typu F1. Mocno skorodowane...
  więcej
 • Zaufał nawigacji, a ta poprowadziła kierowcę tira wąską drogą z niskimi wiaduktami
  2018-03-16
  Kierowca zespołu pojazdów (tira) zbyt mocno zaufał nawigacji co w konsekwencji skończyło się całkowitym zablokowaniem wąskiej, alternatywnej drogi dla samochodów osobowych prowadzącej do Tarnowca.
  Wczoraj wieczorem kierowca zestawu pojazdów nie przypuszczał, że resztę nocy spędzi uwięziony pod...
  więcej
 • Fałszywy alarm na dworcu PKP w Tarnowie – sprawca zatrzymany
  2018-03-16
  Kilka godzin nerwów i utrudnienia na dworcu PKP w Tarnowie w związku z pozostawienie torby podróżnej w holu głównym przy kasach biletowych.
  Dziś o godzinie ósmej rano w holu głównym dworca PKP, jeden z podróżnych oczekujący na pociąg pozostawił swoją torbę podróżną bez nadzoru. Wywołało to...
  więcej
 • Nietrzeźwy za kierownica osobówki
  2018-03-15
  Przytomność świadka i jego właściwa reakcja zapobiegła tragedii na drodze. Wspólnie wyeliminujmy nietrzeźwych z naszych dróg.
  Tuż po dwunastej w południe 13.03. br. zadzwonił do dyżurnego komisariatu policji mężczyzna i poinformował, że ulicą Czerwoną w Tarnowie jedzie kierowca, który...
  więcej
 • Oświadczenie w sprawie publikacji Gazety Wyborczej i Wirtualnej Polski
  2018-03-14
  12 marca br. w Gazecie Wyborczej został zamieszczony artykuł „Służbowy wyjazd czy blue-taxi”, w którym autor zarzuca policji tuszowanie sprawy kolizji drogowej radiowozu. W podobnym tonie artykuł umieszczono na serwisie internetowym WP.PL pod tytułem „Wypadek z udziałem policyjnego auta. Komendant...
  więcej
 • Małopolski Konkurs Filmowy " Bądz bezpieczny na drodze"
  2018-03-13
  Zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnzjalnych do wzięcia udziału w IV edycji Małopolskiego Konkursu Filmowego "Bądz bezpieczny na drodze". Termin przesyłania prac - od 16 do 27 kwietnia 2018 roku.
  Regulamin Konkursu Filmowego "Bądz bezpieczny na drodze"
  więcej
 • Ośrodki pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem
  2018-03-13

  więcej
 • Zuchwała kradzież na jednej z ulic Tarnowa
  2018-03-13
  Wykorzystując naiwność 29-latka, podczas wróżenia z kart, kobieta w sposób niezauważony potrafiła opróżnić portfel z banknotów na kwotę 1200 złotych.
  Tegoroczny „Dzień Kobiet” na długo zapadnie w pamięci 29-letniego mieszkańca naszego miasta. Wracając z zakupów z „tarnowskiego burku” został...
  więcej

Komunikaty

Z życia garnizonu