AKTUALNOŚCI

Turniej motoryzacyjny w Zakliczynie

Data publikacji 19.04.2024

W dniu 16.04.2024 r. w obiektach Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W zawodach uczestniczyły reprezentacje 6 szkół z terenu powiatu tarnowskiego, które zostały wyłonione z etapów szkolnych.

W ramach turnieju rozegrane zostały konkurencje:

• test z przepisów ruchu drogowego,
  • test skrzyżowań,
  • jazda sprawnościowa motorowerem po torze przeszkód,
  • jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „talerzem Stewarta”,
  • przygotowanie samochodu i motocykla do jazdy
  • udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Do finału zakwalifikowała się drużyna gospodarzy z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Piłsudskiego w Zakliczynie w składzie: Hubert Krzyżak, Jakub Malisz, Grzegorz Krzyżak, która zajęła pierwsze miejsce. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie, którą reprezentowali; Piotr Tyński, Dariusz Malazdra i Hubert Kozioł. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku w składzie: Wiktor Stanuch, Bartosz Kozieł i Jan Węglarz. Najlepszym zawodnikiem turnieju został uczeń Karol Brożek z Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie.

Finał Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego odbędzie się 11.05.2024 r. w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego (MORD) w Tarnowie, a region tarnowski będą reprezentować uczniowie z Zakliczyna.

Nadzór nad przebiegiem turnieju sprawowali policjanci i pracownicy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie oraz ratownicy medyczni Maltańskiej Służby Medycznej.

Zawodnicy i opiekunowie drużyn zostali uhonorowani pucharami, statuetkami i podziękowaniami za wspaniałe przygotowanie i współpracę.

Udział w turnieju to nie tylko super zabawa i niecodzienna rywalizacja w gronie rówieśników ale również wzrost poziomu bezpieczeństwa na drogach i miejscach publicznych dla wszystkich uczestników ruchu drogowego w naszym powiecie.