Mundurowy Dzień Dziecka w powiecie tarnowskim

Odlotowy Dzień Dziecka z radiem RDN Małopolska

Cały czas trwa akcja zainicjowana przez MSWiA pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”, podczas której funkcjonariusze policji promują bezpieczeństwo, a festyny i pikniki w przystępny sposób pozwalają dotrzeć zarówno do dzieci jak i dorosłych.

Podczas tych wydarzeń policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie oraz jednostek podległych przeprowadzili konkursy obejmujące tematykę bezpiecznego wypoczynku w domu, w czasie zabawy, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwa nad wodą. Wspólnie z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Passe-Partout, w ramach akcji „Mali bohaterowie - bezpieczeństwo najmłodszych na co dzień” zorganizowali projekcję bajek edukacyjnych dla dzieci i praktyczny instruktaż dla nich na temat bezpiecznych zachowań w życiu codziennym. Promowali kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” poprzez omówienie zasad bezpiecznego wypoczynku na akwenach wodnych, przygotowanie do bezpiecznego wyjazdu nad zbiorniki i cieki wodne oraz przypominając o zagrożeniach występujących nad wodą i terenach przywodnych. W trakcie pikniku odbyły się pokazy sprzętu i wyposażenia policjantów oraz pojazdów służbowych. W pikniku na terenach zielonych rada RDN Małopolska wzięła udział policyjna maskotka Inspektor Wawelek. Funkcjonariusze promowali również konkurs filmowy PrzeWodnik oraz zawód policjanta. Wielu zainteresowanych otrzymało od mundurowych informacje na temat warunków rekrutacji do służby w Policji.

Wszystkim, którzy dzięki swojemu zaangażowaniu i bezinteresownej dobroci przyczynili się do uczynienia tego dnia wyjątkowym i niepowtarzalnym, serdecznie dziękujemy.