Policjanci na jubileuszu przedszkolaków

Policjanci na jubileuszu przedszkolaków

W miniony piątek Publiczne Przedszkole numer 31 w Tarnowie obchodziło jubileusz 30-lecia powstania placówki. Z tej właśnie okazji zorganizowano wielki piknik dla wychowanków i ich rodziców, w którym wziął również udział Prezydent Tarnowa oraz przedstawiciele rady miejskiej, magistratu i Kuratorium Oświaty. Wśród zaproszonych na uroczystość rocznicową gości znaleźli się też tarnowscy stróże prawa.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie oraz dzielnicowi z komisariatu Tarnów-Centrum wykorzystali obecność na jubileuszu aby przypomnieć wszystkim dzieciom o  bezpieczeństwie w życiu codziennym. Dzieci z entuzjazmem i dużym zaangażowaniem wzięły udział w przygotowanych dla nich konkursach wiedzy o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, w miejscu zamieszkania, czy  właściwego zachowania w stosunku do osób obcych, wykazując się przy tym dużą wiedzą.

Maluchy miały również możliwość uzyskania odpowiedzi na interesujące ich pytania dotyczące pracy policjantów oraz obejrzenia radiowozu przewożącego osoby zatrzymywane przez Policję, z czego ochoczo korzystały.  

Popołudnie w przedszkolu nr 31 przebiegło w atmosferze pełnej radości, dobrej zabawy i uśmiechów i tak z pewnością zapisze się w pamięci dzieci i ich wychowawców.