Policyjne patrole rowerowe w Tarnowie

Policyjne patrole rowerowe w Tarnowie

Na ścieżkach rowerowych, zwłaszcza w długi, ciepły majowy weekend zaroiło się od rowerzystów. Wraz z nimi na trasy rowerowe oraz w miejsca zbiorowego wypoczynku zostały skierowane policyjne patrole rowerowe.

Policjanci patrolują ścieżki rowerowe, pobliskie rozlewiska, rzeki oraz zbiorniki wodne, czyli miejsca, gdzie najczęściej mieszkańcy Tarnowa przyjeżdżają w ramach weekendowego wypoczynku. W ramach służby mundurowi będą zwracać uwagę na bezpieczeństwo osób poruszających się ścieżkami rowerowymi, sposób przewożenia dzieci, stan technicznych naszych jednośladów, a przede wszystkim aby nie spożywać alkoholu.

W Polsce wciąż można jeździć z odkrytą głową, ale tarnowska policja zachęca jednak do ubierania rowerowych hełmów ochronnych, zwłaszcza nieletnim. Natomiast musimy pamiętać że, w nocy nasz rower musi posiadać co najmniej jedno przednie i tylne światło barwy białej lub żółtej świecące ciągle lub pulsacyjnie. Rower musi być wyposażony w co najmniej jedno czerwone światło odblaskowe, przynajmniej jeden sprawny hamulec oraz dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy. Zachęcamy do ubierania kamizelek odblaskowych nawet w ciągu dnia, co powoduje większą naszą widoczność.

Pamiętajmy, że wprawdzie wsiadając na rower pod wpływem alkoholu lub w stanie nietrzeźwości nie stracimy prawa jazdy ale narażamy innych uczestników ruchu na obrażenia, a siebie na grzywnę w wysokości nawet 500 złotych.

Korzystajmy z uroków wiosny i podziwiajmy piękną okolicę Tarnowa.