Majowy weekendu - posumowanie

Majowy weekendu - posumowanie

Bardzo bezpieczny okres długiego, dziesięciodniowego majowego weekendu w regionie tarnowskim. Na drogach odnotowaliśmy 3 statystyczne wypadki, 53 kolizje, zatrzymano 27 nietrzeźwych użytkowników dróg.

Do wypadku doszło w sobotnie popołudnie w Dąbrówce Tuchowskiej. Na łuku drogi kierująca samochodem osobowym fiat, 30-letnia mieszkanka Tarnowa nie zapanowała nad swoim pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu i doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym rowerzysta, 60-letnim mieszkańcem powiatu tarnowskiego. Prędkość pojazdu była tak duża, że samochód uderzeniu w rowerzystę, następnie złamał znak drogowy, uderzył w skarpę, a następnie ponownie wrócił na drogę uderzając w inny samochód osobowy, który zatrzymał się widząc całe zdarzenie. W wypadku urazu nogi oraz głowy doznał rowerzysta, który został przewieziony karetką pogotowia ratunkowego do szpitala, gdzie pozostaje pod opieką lekarzy.

Do drugiego wypadku doszło w niedzielę 29.04 w południe w Skrzyszowie. W rejonie kościoła, 47-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego potrącił 12-letnią dziewczynkę, również mieszkankę powiatu tarnowskiego, która wbiegła bezpośrednio przed jego pojazd. W wyniku potrącenia dwunastolatka przewróciła się i uskarżała się na ból nogi. Została przewieziona do tarnowskiego szpitala, gdzie udzielono jej pierwszej pomocy. W wyniku tego zdarzenia dziewczynka złamała kości stopy. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Podobny wypadek miał miejsce w dniu 4 maja na jednym z parkingów w Tarnowie, gdzie kierująca samochodem osobowym najechała na stopę mężczyzny powodując złamanie kości śródstopia.

We wszystkich tych przypadkach są prowadzone postępowania przez specjalistów z zakresu wypadków drogowych Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Zatrzymano w tym okresie 27 nietrzeźwych kierujących. Podczas majowego weekendu 16 kierowców straciło uprawnienia do kierowania pojazdami; 11 za prowadzenie pod wpływem alkoholu, 2 osoby za przekroczenie dozwolonej prędkości, 2 kierowców wsiadło za kierownicę pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów oraz jeden kierowca w związku z przekroczeniem dozwolonej liczby punktów karnych.

W analogicznym okresie ubiegłego roku (6 dni) tarnowscy policjanci odnotowali 1 wypadek drogowy w którym 1 osoba została ranna, było 39 kolizji, zatrzymano 21 nietrzeźwych kierowców.