Spotkania tarnowskich profilaktyków z młodzieżą w ramach Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa

Spotkania tarnowskich profilaktyków z młodzieżą w ramach Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa

W minionym tygodniu, w ramach prowadzonego projektu Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa policjanci Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego tarnowskiej Komendy Miejskiej wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym z młodzieżą szkolną, które odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Gromniku. Jego tematem było bezpieczeństwo młodych ludzi podczas korzystania z dróg.

W spotkaniu z młodymi ludźmi, oprócz policjantów wziął udział pracownik Służby więziennej, a także jeden z więźniów. Ten ostatni opowiadając swoją historię skłonił młodych ludzi do refleksji i podejmowania przemyślanych i odpowiedzialnych decyzji związanych z prowadzeniem pojazdów.

W ramach realizowanego projektu ZPB  młodzież mała okazję uczestniczyć w prelekcji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie oglądali filmy i prezentacje dotyczące bezpieczeństwa na drodze, z punktu widzenia kierowców i pieszych, a także mieli sposobność uświadomienia sobie jak ważna jest znajomość i stosowanie się do przepisów obowiązujących na drogach. Ważnym aspektem spotkania było również zwrócenie uwagi na noszenie odblasków, gwarantujących bezpieczne poruszanie się po drogach w warunkach ograniczonej widoczności.

W piątek policjant Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie wziął udział w spotkaniu roboczym zespołu partnerów w Szkole Podstawowej nr 8 w Tarnowie. Placówka, która we wrześniu złożyła akces przystąpienia do projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa, obecnie ubiega się o uzyskanie prestiżowego tytułu Szkoły Promującej Bezpieczeństwo i potwierdzającego ten fakt certyfikatu.