Wypadek z udziałem dwóch motocykli. Policja apeluje o ostrożność

Wypadek z udziałem dwóch motocykli. Policja apeluje o ostrożność

Sezon motocyklowy rozpoczęty. Na drogach Tarnowa i powiatu spotkać można miłośników dwóch kółek, którzy korzystają ze słonecznej pogody oraz dobrych warunków jazdy.

Formalne otwarcie sezonu nastąpi w najbliższą niedzielę, na placu przy ul. M.B. Fatimskiej. Wezmą w nim udział tarnowscy policjanci, którzy oprócz zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom imprezy, promować będą zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policja apeluje już dzisiaj o zachowanie rozwagi i daleko posuniętej ostrożności  – dobra pogoda zachęca do mocniejszego przyciśnięcia pedału gazu pamiętajmy jednak, że   może to wywołać tragiczne skutki. Pamiętajmy także o odpowiednim ubraniu, kasku ochronnym oraz dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drogach.

 Niestety są już pierwsi ranni motocykliści.

W sobotnie popołudnie w Tuchowie doszło do wypadku z udziałem dwóch motocyklistów. Jadący ul. Rolniczą mazdą 23-latek, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka kierowcą motocykla, a chwilę później z kolejnym, jadącym za jednośladem motorem. W wypadku obrażeń ciała doznał jeden z motocyklistów, który z urazem nogi trafił do szpitala. Bezpośrednio po zderzeniu kierowca samochodu uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy, zakończone w niedzielę. 23-latek usłyszał zarzut z art. 177 par. 1 i 178 kodeksu karnego. Doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie objętym został policyjnym dozorem, zakazem opuszczania kraju połączonym z zatrzymaniem paszportu oraz poręczeniem majątkowym. Zatrzymano mu także prawo jazdy.