Aktualności

 • Zaalarmowała o wypadku, a skończyło się wstydem i rozmową z policjantem w obecności wychowawcy
  2018-07-20
  Wychowanka jednego z ośrodków opiekuńczych zadzwoniła na numer alarmowy CPR podając nieprawdziwą informację o wypadku. Kilkanaście minut później policjanci przeprowadzili z 10-latką rozmowę w obecności wychowawcy.
  Wczoraj przed południem dyżurny CPR otrzymał zgłoszenie od dziecka, które...
  więcej
 • Powiatowe Święto Policji w Żabnie
  2018-07-19
  Powiatowe Święto Policji w Żabnie
  24 lipca 2018 roku godzina 13.00
  Rynek w Żabnie
  W programie:
  Godz. 12.00  piknik rodzinny:
  - prezentacja sprzętu policyjnego: radiowozy, motocykle, quad
  - zwiedzanie namiotu techników kryminalistycznych
  - alcogogle, symulator dachowania
  - pokaz sprzętu nieetatowej...
  więcej
 • Trudne warunki jazdy – zwolnij!
  2018-07-19
  Z powodu ulewnych deszczy diametralnie zmieniły się warunki na drogach regionu. Tylko wczoraj na tarnowskim odcinku autostrady policjanci interweniowali sześciokrotnie. Na szczęście były to tylko kolizje.
  Wczorajsze ulewne deszcze spowodowały duże utrudnienia w ruchu komunikacyjnym na tarnowskim...
  więcej
 • Małopolska policja rozpoczęła nadawanie w ogólnopolskiej aplikacji BLISKO
  2018-07-18
  Pod koniec 2017 roku, po licznych konsultacjach, Komendant Główny Policji podjął decyzję o przyłączeniu się do ogólnopolskiej aplikacji BLISKO, za pomocą której Policja będzie przesyłać mieszkańcom ostrzeżenia i ważne komunikaty. Policja małopolska jest kolejną z komend wojewódzkich, która...
  więcej
 • Kierowca z promilami na autostradzie
  2018-07-17
  Czterdziestoczterolatek, mieszkaniec powiatu dąbrowskiego, jadąc autostradą w kierunku Krakowa wjechał w bariery energochłonne oddzielające pasy ruchu. W wydychanym powietrzu miał prawie 2,5 promila alkoholu. Został zatrzymany przez policjanta KPP Chrzanów będącego na urlopie.
  Wczoraj około godziny...
  więcej
 • Ostatni tydzień na drogach Tarnowa i regionu
  2018-07-16
  Ostatni tydzień w Tarnowie i regionie to trzy wypadki, w których trzy osoby zostały ranne, 38 kolizji i aż 27 nietrzeźwych kierowców.
  W zeszłym tygodniu w piątek (13.07) w godzinach porannych w Tarnowie u zbiegu ulic Pułaskiego i 3 Maja doszło do potrącenia pieszej. Kierująca samochodem osobowym...
  więcej
 • W wypadku zginął policjant na służbie. Cześć jego pamięci !
  2018-07-16

  Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci naszego Kolegi - mł. asp. Marka Mieczkowskiego z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie. Policjant zginął w wypadku drogowym podczas pełnienia służby na motocyklu. Okoliczności tego tragicznego zdarzenia są szczegółowo wyjaśniane przez policjantów...
  więcej
 • Policyjne działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”
  2018-07-12
  Policjanci ruchu drogowego z Tarnowa prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.
  Podczas akcji nadzorem objęte zostaną miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla...
  więcej
 • Policja apeluje o pomoc w ustaleniu sprawcy kradzieży
  2018-07-11
  Wczoraj Komenda Miejska Policji w Tarnowie przyjęła zgłoszenie o kradzieży większej kwoty pieniędzy, do której doszło na jednej z ulic miasta.
  Na miejsce skierowane zostały policyjne służy, które natychmiast podjęły intensywne czynności, mające na celu ustalenie sprawcy. Dzisiaj od samego rana...
  więcej
 • Zajęcia profilaktyczne z dziećmi na torze Speed Race w Tarnowie
  2018-07-11
  Policjanci Wydziału Prewencji oraz Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie biorą udział w niecodziennym przedsięwzięciu, zorganizowanym przez Małopolski Ośrodek Sportów Motorowych w Tarnowie, w ramach projektu „Pierwszy krok w kartingu , Przez zabawę̨ do bezpieczeństwa".
  Założeniem...
  więcej
 • Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów
  2018-07-10
  10 lipca br. na terenie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Wśród zaproszonych gości byli pan Szymon Strzelichowski dyrektor generalny Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie oraz duszpasterz małopolskiej Policji Ksiądz Kanonik...
  więcej
 • Utonięcie w Dunajcu. Policja apeluje o rozwagę.
  2018-07-09
  Tragicznym bilansem niestety zakończył się miniony weekend. Z Dunajca wyłowiono ciało mężczyzny, który w sobotę, w miejscowości Zdrochec kąpał się w rzece. Apelujemy do wszystkich o ostrożność i rozwagę w korzystaniu z akwenów wodnych.
   W sobotę w godzinach popołudniowych mieszkaniec powiatu...
  więcej
 • Udana zabawa na pikniku "Wakacje – bawmy się bezpiecznie"
  2018-07-09
  To było naprawdę udane popołudnie, a wszystko za sprawą policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Tarnowie, którzy specjalnie dla wszystkich dzieci i ich rodziców, na dobre rozpoczęcie wakacji przygotowali piknik promujący bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku.
  Uroczyste rozpoczęcie...
  więcej

Komunikaty

Z życia garnizonu